Cb radio Unimax 5288 ASC - Pat-Com.eu

Cb radio Unimax 5288 ASC

Cb radia Rzeszów » Pozostałe

produkt dostępny

Unimax CB 5288 to radio bliźniacze pod względem funkcji i jakości działania do nieobecnego już na rynku Presidenta Harry II ASC. Odbiornik wyposażono w niezbędne funkcje: regulację czułości, squelch, modulację AM/FM, szybką 19. Przydatnym dodatkiem jest automatyczny squelch, który sprawia, że radio jest w zasadzie bezobsługowe. Odbiornik jest multistandardowy, więc może pracować w każdym kraju Europy. Pod względem jakości nadawania i odbioru to radio może konkurować z innymi modelami droższymi nawet dwu- i trzykrotnie.

Urządzenie posiada automatyczną blokadę szumów AQ - dzięki niej nie trzeba ręcznie regulować blokady szumów SQ co może być uciążliwe zwłaszcza w miastach, gdzie ilość zakłóceń gwałtownie rośnie.

Ponadto, dzięki pokrętłu RF-Gain istnieje możliwość regulacji czułości odbiornika a przełącznik CH 19 pozwala na szybkie włączenie kanału 'drogowego'.

W radyjku zaprogramowane zostały standardy dla krajów Europy (standard: PL,E,d,d2,EU,EC,U - pełen multistandard), co pozwala szybko dostosować parametry pracy radia do obowiązujących w danym kraju regulacji.

Poza standardową modulacją AM radio posiada także modulację FM, która odznacza się znacznie lepszą jakością przekazu i jest przydatna szczególnie gdy rozmawiające stacje są blisko siebie (np. auta jadące w kolumnie). Modulacja FM jest często stosowana w krajach Europy zachodniej.

Zakres częstotliwości: 26,960 - 27,400 MHz
Ilość kanałów: 40
Moc wyjściowa: 4W
Modulacja: AM / FM
Blokada szumów squelch / auto squelch
Regulacja czułości odbiornika: RF gain
Szybki dostęp do kanału 19
Impedancja anteny: 50 Ohm
Gniazdo głośnika zewnętrznego
Dioda sygnalizująca nadawanie
Zasilanie: 13.8V DC
Wymiary: 115x180x35mm

Nadajnik:
Tolerancja częstotliwości: +/- 300 Hz
Moc nadajnika: 4W AM/FM
Czułość mikrofonu: 1.0 mV
Pobór prądu: 1,7A (z modulacją)

Odbiornik:
Pasmo przenoszenia: 300 Hz - 3 KHz AM/FM
Czułość: 0.7 w stosunku do 20 dB SINAD
Selektywność: 60 dB przy + 10 KHz